Spotkanie między Manchester United i Sheffield Utd na stadionie Old Trafford dnia 2024-04-24 19:00 - wynik końcowy 4-2

W ostatnim spotkaniu 29. kolejki Premier League Manchester United podejmował na własnym stadionie, Old Trafford, drużynę Sheffield Utd. Mecz, który odbył się 5 dni temu, zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4-2. Pomimo wyrównanego pierwszego gola na przerwę z wynikiem 1-1, Manchester United zdołał odebrać pełną pulę punktów.

Wynik meczu

Mecz pomiędzy drużynami Manchester United a Sheffield Utd zakończył się wynikiem 4-2. Wynik do przerwy był remisowy 1-1. Spotkanie odbyło się 24 kwietnia 2024 r. o godzinie 19:00 na stadionie Old Trafford w ramach 29. kolejki Premier League. Sędzią głównym był Michael Salisbury z Anglii.

Relacja z meczu

Wieczór na Old Trafford zapowiadał się emocjonująco, a kibice obu drużyn wypełnili trybuny stadionu, tworząc niesamowitą atmosferę. Gospodarze rozpoczęli mecz z determinacją, ale to goście z Sheffield Utd jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. W 35. minucie J. Bogle wykorzystał sytuację i ustawił wynik na 0-1 dla drużyny przyjezdnej.

Jednak Manchester United szybko odpowiedział. Kapitan H. Maguire wyrównał wynik w 42. minucie po asyście A. Garnacho, co sprawiło, że drużyny schodziły na przerwę przy stanie 1-1.

Po wznowieniu gry Sheffield Utd ponownie objęło prowadzenie, tym razem to B. Brereton zdobył bramkę w 50. minucie, a B. Osborn zanotował asystę. Mimo trudnego momentu, piłkarze Manchesteru nie poddali się i w 61. minucie Bruno Fernandes doprowadził do remisu 2-2 po pięknym trafieniu.

Kiedy zdawało się, że mecz może zakończyć się remisem, to właśnie Bruno Fernandes stał się bohaterem w 81. minucie, strzelając swoją drugą bramkę i ustalając wynik na korzyść Manchesteru United 3-2, po asyście K. Mainoo. Radość kibiców osiągnęła zenit, gdy w 85. minucie R. Højlund zdobył czwartego gola dla gospodarzy, ustalając ostateczny wynik meczu na 4-2. Bruno Fernandes tym razem asystował.

W trakcie meczu arbiter pokazał żółtą kartkę Masonowi Holgate'owi z Sheffield Utd w 37. minucie. Na boisku nie padły żadne czerwone kartki, co świadczyło o zaciętej, ale fair rywalizacji obu drużyn.

Po emocjonującym spotkaniu Manchester United ma kolejno zagrać z Crystal Palace, Arsenalem i Newcastle. Natomiast Sheffield Utd zmierzy się z Nottingham Forest, Evertonem i Tottenhamem. Kolejne starcia zapowiadają się równie pasjonująco, a kibice z niecierpliwością czekają na kolejne widowisko na angielskich boiskach Premier League.

Manchester United vs Sheffield Utd 4-2